KURUTULMUŞ PIRASA | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ PIRASA

KURUTULMUŞ PIRASA


Stok Kodu PIR/KUR
Stoklarımız Tükenmiştir

Kurutulmuş Pırasa (Pırasa Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru pırasa; kurutmaya ve amaca uygun pırasaların seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak ve dilimleyici makinelerden geçirerek tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir. Pırasa yaklaşık %90-92 civarında su içerir. Bu sebeple 12 kg pırasadan 1 kg kuru pırasa kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru pırasanın besin değerleri, özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, pırasa kurusu  da tamamen  sağlığa  uygun üretim  bantlarında  hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarakaflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Pırasa paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş pırasa paketi içerisinde kurutulmuş pırasa kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Pırasa (Pırasa Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş pırasa kurusunu; hazır çorba içerisinde kullanılmaktadır. Bulgur ve pilav karışımları içerisinde, et, tavuk, balık, köfte harçlarında kullanılabilir. Makarna, mantı, erişte hamuruna katkı olarak kullanılabilir.

Kurutulmuş Pırasa faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru pırasa içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze pırasa tüketmek ile kurutulmuş pırasa tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze pırasa neye iyi geliyorsa kuru pırasa aynı konuda faydalıdır.