KURUTULMUŞ PATLICAN | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ PATLICAN

KURUTULMUŞ PATLICAN


Stok Kodu PAT/KUR
Stoklarımız Tükenmiştir

Kurutulmuş Patlıcan (Patlıcan Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru patlıcan; kurutmaya ve amaca uygun patlıcanların seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak ve dilimleyici makinelerden geçirerek tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir. Patlıcan yaklaşık %92 civarında su içerir. Bu sebeple 13 kg patlıcandan 1 kg kuru patlıcan kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru patlıcan besin değerleri, özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, patlıcan kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarak aflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Patlıcan paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş patlıcan paketi içerisinde kurutulmuş patlıcan kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur.

Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Patlıcan(Patlıcan Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş patlıcan kurusunu; hazır çorba ve gıdalar içerisinde, bulgur ve pilav karışımları içerisinde kullanılabilir.

Kurutulmuş Patlıcan faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru patlıcan içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze patlıcan tüketmek ile kurutulmuş patlıcan tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze patlıcan neye iyi geliyorsa kuru patlıcan aynı konuda faydalıdır