KURUTULMUŞ PANCAR | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ PANCAR

KURUTULMUŞ PANCAR


Stok Kodu KUR/PAN
Stoklarımız Tükenmiştir

Kurutulmuş Pancar (Pancar Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru pancar; kurutmaya ve amaca uygun pancarların seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak ve dilimleyici makinelerden  geçirerek  tamamen  hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir. Pancar yaklaşık %87 civarında su içerir. Bu sebeple 10 kg pancardan 1 kg kuru pancar kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru pancarın besin değerleri, özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, pancar kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta     ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarakaflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Pancar paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş pancar paketi içerisinde kurutulmuş pancar kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Pancar (Pancar Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş pancar kurusu; hazır gıda sanayisinde ürünlerin içerisinde kullanılmaktadır. Aroma ve renk verici olarak kırmızı pancar tozu kullanılmaktadır. Et, tavuk, balık, köfte harçlarında kullanılabilir. Makarna, mantı, erişte hamuruna katkı olarak kullanılabilir. Tatlı puding, bisküvi, kek gibi ürünlerin içerisinde kullanılabilir.

Kurutulmuş Pancar faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru pancar içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze pancar tüketmek ile kurutulmuş pancar tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze pancar neye iyi geliyorsa kuru pancar aynı konuda faydalıdır.