KURUTULMUŞ MUZ | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ MUZ

KURUTULMUŞ MUZ


Stok Kodu MUZ/KUR

Kurutulmuş Muz (Muz Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru muz; kurutmaya ve amaca uygun (aromatik veya cips vs.) muz meyvelerinin seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak ve dilimleyici makinelerden geçirerek tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir. Muz yaklaşık %80 civarında su içerir. Bu sebeplekg soyulmuş muzdan net 1 kg kuru muz kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru muz besin değerleri, aroma özellikle karbonhidrat, vitamin, protein oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, muz kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır. Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarakaflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Muz paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş muz paketi içerisinde kurutulmuş muz kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Muz (Muz Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş muz kurusunu günlük meyve ihtiyacınızı karşılamak üzere ara öğünlerinizde sağlıklı atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. İçeriğindeki yüksek enerji ve besin öğeleri nedeniyle çocuğunuza da gönül rahatlığıyla tükettirebilirsiniz. Diyet yapanlar için ara öğün olarak kullanılabilir. Çikolata, puding, tatlı içerisinde kullanılabilir. Ayrıca tatlılarınızın içeriğinde veya görsel sunumunda kullanabilirsiniz .

Kurutulmuş Muz faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru muz içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze muz tüketmek ile kurutulmuş muz tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze muz neye iyi geliyorsa kuru muz da aynı konuda faydalıdır.