KURUTULMUŞ MAYDANOZ | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ MAYDANOZ

KURUTULMUŞ MAYDANOZ


Stok Kodu M110131111

Kurutulmuş Maydanoz (Maydanoz Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru maydanoz; kurutmaya ve amaca uygun maydanozların seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir. Maydanoz yaklaşık %88 civarında su içerir. Bu sebeple 8 kg maydanozdan 1 kg kuru maydanoz elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru maydanozun besin değerleri, özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, maydanoz kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarak aflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Maydanoz paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş maydanoz paketi içerisinde kurutulmuş maydannoz kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Maydanoz(Maydanoz Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş maydanoz kurusunu; hazır çorba ve gıdalar içerisinde, bulgur ve pilav karışımları içerisinde kullanılabilir. Et, tavuk, balık, köfte harçlarında kullanılabilir. Makarna, mantı, erişte hamuruna katkı olarak kullanılabilir.

Kurutulmuş Maydanozun faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru maydanoz içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir.

Aynı miktarda taze maydanoz tüketmek ile kurutulmuş maydanoz tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze maydanoz neye iyi geliyorsa kuru maydanoz aynı konuda faydalıdır.