KURUTULMUŞ MANDALİNA | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ MANDALİNA

KURUTULMUŞ MANDALİNA


Stok Kodu MAN/KUR

Kurutulmuş Mandalina (Mandalina Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru mandalina; kurutmaya ve amaca uygun (aromatik veya cips vs.) mandalina meyvelerinin seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak ve dilimleyici makinelerden geçirerek tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir.

Mandalina yaklaşık %88 civarında su içerir. Bu sebeple 8 kg mandalina net 1 kg kuru mandalina kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru mandalina besin değerleri, aroma özellikle karbonhidrat, vitamin, protein oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, mandalina kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarak aflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Mandalina paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş mandalina paketi içerisinde kurutulmuş mandalina kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Mandalina (Mandalina Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş mandalina kurusunu günlük meyve ihtiyacınızı karşılamak üzere ara öğünlerinizde sağlıklı atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. İçeriğindeki yüksek enerji ve besin öğeleri nedeniyle çocuğunuza da gönül rahatlığıyla tükettirebilirsiniz. Çay ve bunun gibi içecek ürünlerinde tüketilebilir.

Aroma, renk veya koku verici olarak kullanılmaktadır. Kış çayı, meyve çayı gibi ürünlerde kullanılır. Çikolata, puding, tatlı içerisinde kullanılabilir. Ayrıca tatlılarınızın içeriğinde veya görsel sunumunda kullanabilirsiniz .

Kurutulmuş Mandalina faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru mandalina içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir.

Aynı miktarda taze mandalina tüketmek ile kurutulmuş mandalina tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze mandalina neye iyi geliyorsa kuru mandalina aynı konuda faydalıdır. Bağışıklık sistemini destekler.