KURUTULMUŞ LİMON | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ LİMON

KURUTULMUŞ LİMON


Stok Kodu LMN/KURU

Kurutulmuş Limon (Limon Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru limon; kurutmaya ve amaca uygun (aromatik veya cips vs.) limon meyvelerinin seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak ve dilimleyici makinelerden  geçirerek tamamen hijyenik kurutma  ve  üretim  sistemleriyle   nem   içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir. Limon yaklaşık %88 civarında su içerir. Bu sebeple 8 kg limon net 1 kg kuru limon kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru limon besin değerleri, aroma özellikle karbonhidrat, vitamin, protein oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, limon kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarak aflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Limon paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş limon paketi içerisinde kurutulmuş limon kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Limon (Limon Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş limon kurusunu günlük meyve ihtiyacınızı karşılamak üzere ara öğünlerinizde sağlıklı atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. İçeriğindeki yüksek enerji ve besin öğeleri nedeniyle çocuğunuza da gönül rahatlığıyla tükettirebilirsiniz. Çay ve bunun gibi içecek ürünlerinde tüketilebilir. Aroma, renk veya koku verici olarak kullanılmaktadır. Kış çayı, meyve çayı gibi ürünlerde kullanılır.Çikolata, puding, tatlılarınızın içeriğinde veya görsel sunumunda kullanabilirsiniz .

Kurutulmuş Limon faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru limon içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze limon tüketmek ile kurutulmuş limon tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze limon neye iyi geliyorsa kuru limon aynı konuda faydalıdır. Bağışıklık sistemini destekler. Güçlü antioksidan içeriğe sahiptir.