KURUTULMUŞ KİVİ | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ KİVİ

KURUTULMUŞ KİVİ


Stok Kodu KİVİ/KUR

Kurutulmuş Kivi (Kivi Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru kivi; kurutmaya ve amaca uygun (aromatik veya cips vs.) kivi meyvelerinin seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak ve dilimleyici makinelerden geçirerek tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir.

Kivi yaklaşık %83 civarında su içerir. Bu sebeple 7 kg kividen net 1 kg kuru kivi kalmaktadır.

Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru kivi besin değerleri, aroma özellikle karbonhidrat, vitamin, protein oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, kivi kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarak aflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Kivi paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş kivi paketi içerisinde kurutulmuş kivi kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Kivi (Kivi Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş kivi kurusunu günlük meyve ihtiyacınızı karşılamak üzere ara öğünlerinizde sağlıklı atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. İçeriğindeki yüksek enerji ve besin öğeleri nedeniyle çocuğunuza da gönül rahatlığıyla tükettirebilirsiniz. Çikolata, puding, tatlı içerisinde kullanılabilir. Ayrıca tatlılarınızın içeriğinde veya görsel sunumunda da kullanabilirsiniz .

Kurutulmuş Kivi faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru kivi içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze kivi tüketmek ile kurutulmuş kivi tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze kivi neye iyi geliyorsa kuru kivi aynı konuda faydalıdır.