KURUTULMUŞ KARNABAHAR | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ KARNABAHAR

KURUTULMUŞ KARNABAHAR


Stok Kodu KAR/KUR
Stoklarımız Tükenmiştir

Kurutulmuş Karnabahar (Karnabahar Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru karnabahar; kurutmaya ve amaca uygun  karnabaharların  seçilip,  gıda  üretimi  için  geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir. Karnabahar yaklaşık %90-92 civarında su içerir. Bu sebeple 12 kg karnabaharlardan 1 kg kuru karnabahar kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru karnabaharın besin değerleri, özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, karnabahar kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarak aflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Karnabahar paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş karnabahar paketi içerisinde kurutulmuş karnabahar kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Karnabahar (Karnabahar Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş karnabahar kurusunu; hazır çorba içerisinde kullanılmaktadır. Bulgur ve pilav karışımları içerisinde, et, tavuk, balık, köfte harçlarında kullanılabilir.

Kurutulmuş Karnabahar faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru karnabahar içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze karnabahar tüketmek ile kurutulmuş karnabahar tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze karnabahar neye iyi geliyorsa kuru karnabahar aynı konuda faydalıdır.