KURUTULMUŞ KABAK | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ KABAK

KURUTULMUŞ KABAK


Stok Kodu KAB/KUR
Stoklarımız Tükenmiştir

Kurutulmuş Kabak (Kabak Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru kabak; kurutmaya ve amaca uygun kabakların seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak ve dilimleyici makinelerden geçirerek tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir.. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır.

Ürünün öz kısmı kalır. Besin değeri, vitaminler, etken maddeler taze doğal haline oranla çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, kabak kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarak aflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Kabak paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş kabak paketi içerisinde kurutulmuş kabak kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur.

Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Kabak (Kabak Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş kabak kurusunu; hazır çorba içerisinde, bulgur ve pilav karışımları içerisinde kullanılabilir.

Kurutulmuş Kabak faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru kabak içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze kabak tüketmek ile kurutulmuş kabak tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze kabak neye iyi geliyorsa kuru kabak aynı konuda faydalıdır.