KURUTULMUŞ ISPANAK | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ ISPANAK

KURUTULMUŞ ISPANAK


Stok Kodu KUR/ISP
Stoklarımız Tükenmiştir

Kurutulmuş Ispanak (Ispanak Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru ıspnak; kurutmaya ve amaca uygun ıspanakların seçilip,gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama  makinelerinde  yıkanarak  tamamen hijyenik kurutma  ve  üretim  sistemleriyle  nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir. Ispanak yaklaşık %90-91 civarında su içerir. Bu sebeple 12 kg ıspanaktan1 kg kuru ıspanak kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru ıspanağın besin değerleri, özellikle vitamin, etken maddeler taze doğal haline oranla çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, ıspanak kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta   ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarakaflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Ispanak paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş ıspanak paketi içerisinde kurutulmuş ıspanak kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Ispanak (Ispanak Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş ıspanak kurusunu; hazır çorba içerisinde kullanılmaktadır. Bulgur ve pilav karışımları içerisinde kullanılabilir. Aroma, renk veya koku verici olarak kullanılmaktadır. Et, tavuk, balık, köfte harçlarında kullanılabilir. Makarna, mantı, erişte hamuruna katkı olarak kullanılabilir.

Kurutulmuş Ispanak faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru ıspanak içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze ıspanak tüketmek ile kurutulmuş ıspanak tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze ıspanak neye iyi geliyorsa kuru ıspanak aynı konuda faydalıdır.