KURUTULMUŞ HAVUÇ | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ HAVUÇ

KURUTULMUŞ HAVUÇ


Stok Kodu HAV/KUR
Stoklarımız Tükenmiştir

Kurutulmuş Havuç (Havuç Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru havuç; kurutmaya ve amaca uygun havuçların seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak ve dilimleyici makinelerden geçirerek tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir. Havuç yaklaşık %88 civarında su içerir. Bu sebeple 10 kg havuçtan 1 kg kuru havuç kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır.

Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru havuçun besin değerleri, özellikle karbonhidrat, vitamin, protein gibi oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, havuç kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarak aflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Havuç paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş havuç paketi içerisinde kurutulmuş havuç kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur.

Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Havuç (Havuç Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş havuç kurusunu; hazır çorba içerisinde kullanılmaktadır. Bulgur ve pilav karışımları içerisinde, et, tavuk, balık, köfte harçlarında kullanılabilir. Makarna, mantı, erişte hamuruna katkı olarak kullanılabilir. Bisküvi, kek gibi ürünlerin içerisinde kullanılabilir.

Kurutulmuş Havuç faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru havuç içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze havuç tüketmek ile kurutulmuş havuç tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze havuç neye iyi geliyorsa kuru havuç aynı konuda faydalıdır.