KURUTULMUŞ GREYFURT | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ GREYFURT

KURUTULMUŞ GREYFURT


Stok Kodu GREY/KUR

Kurutulmuş Greyfurt (Greyfurt Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru greyfurt; kurutmaya ve amaca uygun (aromatik veya cips vs.) greyfurt meyvelerinin seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak ve dilimleyici makinelerden geçirerek tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir. Greyfurt yaklaşık %88 civarında su içerir. Bu sebeple 8 kg greyfurt net 1 kg kuru greyfurt kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru greyfurt besin değerleri, aroma özellikle karbonhidrat, vitamin, protein oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, greyfurt kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarak aflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Greyfurt paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş greyfurt paketi içerisinde kurutulmuş greyfurt kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Greyfurt (Greyfurt Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş greyfurt kurusunu günlük meyve ihtiyacınızı karşılamak üzere ara öğünlerinizde sağlıklı atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. İçeriğindeki yüksek enerji ve besin öğeleri nedeniyle çocuğunuza da gönül rahatlığıyla tükettirebilirsiniz. Çay ve bunun gibi içecek ürünlerinde tüketilebilir. Aroma, renk veya koku verici olarak kullanılmaktadır. Kış çayı, meyve çayı gibi ürünlerde kullanılır.Çikolata, puding, tatlılarınızın içeriğinde veya görsel sunumunda kullanabilirsiniz .

Kurutulmuş Greyfurt faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru greyfurt içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze greyfurt tüketmek ile kurutulmuş greyfurt tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze greyfurt neye iyi geliyorsa kuru greyfurt aynı konuda faydalıdır. Bağışıklık sistemini destekler. Güçlü antioksidan içeriğe sahiptir. Zengin flavon içeriği ile greyfurt kolestrolü düşürücü etkiye sahiptir