KURUTULMUŞ ÇİLEK | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ ÇİLEK

KURUTULMUŞ ÇİLEK


Stok Kodu ÇİLEK/KUR

Kurutulmuş Çilek (Çilek Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru çilek; kurutmaya ve amaca uygun (aromatik veya cips vs.) çilek meyvelerinin seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel  yıkama  makinelerinde  yıkanarak ve dilimleyici  makinelerden geçirerek tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir. Çilek yaklaşık %90-92 civarında su içerir. Bu sebeple 12 kg çilekten net 1 kg kuru çilek kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru çilek besin değerleri, aroma özellikle karbonhidrat, vitamin, protein oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, çilek  kurusu  da tamamen  sağlığa  uygun üretim  bantlarında  hazırlanmakta  ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarakaflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Çilek paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş çilek paketi içerisinde kurutulmuş çilek kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Çilek (Çilek Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş çilek kurusunu günlük meyve ihtiyacınızı karşılamak üzere ara öğünlerinizde sağlıklı atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. İçeriğindeki yüksek enerji ve besin öğeleri nedeniyle çocuğunuza da gönül rahatlığıyla tükettirebilirsiniz. Çay ve bunun gibi içecek ürünlerinde tüketilebilir. Aroma, renk veya koku verici olarak kullanılmaktadır. Lokum kaplama ürünleri olarak lokum dışını kaplamakta kullanılabilir. Müsli, tahıl gevreği ve kahvaltılık ürünlerin karışımına girebilir. Çikolata, puding, tatlı içerisinde kullanılabilir. Ayrıca tatlılarınızın içeriğinde veya görsel sunumunda kullanabilirsiniz .

Kurutulmuş Çilek faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru çilek içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze çilek tüketmek ile kurutulmuş çilek tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze çilek neye iyi geliyorsa kuru çilek aynı konuda faydalıdır.