KURUTULMUŞ BROKOLİ | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ BROKOLİ

KURUTULMUŞ BROKOLİ


Stok Kodu BRO/KUR
Stoklarımız Tükenmiştir

Kurutulmuş Brokoli (Brokoli Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru brokoli; kurutmaya ve amaca uygun brokolilerin seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak tamamen hijyenik kurutma ve dilimleyici makinelerden geçirerek tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir. Brokoli yaklaşık %90-92 civarında su içerir. Bu sebeple 11 kg brokoliden 1 kg kuru brokoli kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru brokolinin besin değerleri, özellikle karbonhidrat, vitamin, protein gibi oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, brokoli kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarak aflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Brokoli paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş brokoli paketi içerisinde kurutulmuş brokoli kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Brokoli (Brokoli Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş brokoli kurusunu; hazır çorba içerisinde kullanılmaktadır. Et, tavuk, balık, köfte harçlarında kullanılabilir. Makarna, mantı, erişte hamuruna katkı olarak kullanılabilir. İçerdiği yüksek protein oranı ile doğal sporcu gıdalarında protein kaynağı olarak kullanılabilir. Çünkü kurutma sonucunda, kurutulmuş brokolinin yaş brokoliye göre protein oranı yaklaşık 10 kat artmıştır.

Kurutulmuş Brokoli faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru brokoli içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze brokoli tüketmek ile kurutulmuş brokoli tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze brokoli neye iyi geliyorsa kuru brokoli aynı konuda faydalıdır.