KURUTULMUŞ AYVA | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KURUTULMUŞ AYVA

KURUTULMUŞ AYVA


Stok Kodu AYVA/KUR

Kurutulmuş Ayva (Ayva Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru ayva; kurutmaya ve amaca uygun (aromatik veya cips vs.) ayva meyvelerinin seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak ve dilimleyici makinelerden geçirerek tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir.

Ayva yaklaşık %85 civarında su içerir. Bu sebeple 9 kg ayvadan 1 kg kuru ayva kalmaktadır.

Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru ayva besin değerleri, aroma özellikle karbonhidrat, vitamin, protein oranları çok yüksektir.

Tüm ürünlerimiz gibi, ayva kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır. Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarak aflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Ayva paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş ayva paketi içerisinde kurutulmuş ayva kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Ayva (Ayva Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş ayva kurusunu günlük meyve ihtiyacınızı karşılamak üzere ara öğünlerinizde sağlıklı atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. İçeriğindeki yüksek enerji ve besin öğeleri nedeniyle çocuğunuza da gönül rahatlığıyla tükettirebilirsiniz. Kış çayı, meyve çayı gibi ürünlerde kullanılır. Ayrıca tatlılarınızın içeriğinde veya görsel sunumunda kullanabilirsiniz .

Kurutulmuş Ayva faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru ayva içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze ayva tüketmek ile kurutulmuş ayva tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze ayva neye iyi geliyorsa kuru ayva aynı konuda faydalıdır.