Kurutulmuş Armut | NZS Sebze Meyve Kurutma

150 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Kurutulmuş Armut

KURUTULMUŞ ARMUT


Stok Kodu ARMUT/KUR

Kurutulmuş Armut (Armut Kurusu) Nedir, Nasıl Üretilir?

Kuru armut; kurutmaya ve amaca uygun (aromatik veya cips vs.) armut meyvelerinin seçilip, gıda üretimi için geliştirilmiş özel yıkama makinelerinde yıkanarak ve dilimleyici makinelerden geçirerek tamamen hijyenik kurutma ve üretim sistemleriyle nem içeriğinin düşürülmesi ile elde edilir.

Ayva yaklaşık %84 civarında su içerir. Bu sebeple 7 kg armuttan1 kg kuru armut kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır. Ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru armut besin değerleri, aroma özellikle karbonhidrat, vitamin, protein oranları çok yüksektir. Tüm ürünlerimiz gibi, armut kurusu da tamamen sağlığa uygun üretim bantlarında hazırlanmakta ve kapalı bir sistemde kurutulmaktadır. Üretim öncesinde kurutulacak gıda ürünleri özenle seçilmekte ve yıkanmaktadır.

Ürünlerimizin hiçbirinde, herhangi bir amaçla, hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İlave şeker/tuz, kükürt, koruyucu madde eklenmemiştir. Ürünlerimiz, sadece kurutulan gıdaların içindeki su oranının özel sistemlerle düşürülmesi ile üretilmektedir.

Ürünlerimizi kapalı alanlarda güneş görmeden kuruttuğumuz için, aflatoksin oluşma riski bulunmamaktadır.

Tüm ürünlerin kontrolleri kalite kontrol ekiplerimiz tarafından yapılarak aflatoksin kontrolü sonrasında satışa çıkmaktadır.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygundur.

Kurutulmuş Armut paketi İçinde Ne Bulunmaktadır?

Kurutulmuş armut paketi içerisinde kurutulmuş armut kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur.
Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz.

Kurutulmuş Armut (Armut Kurusu) Nasıl Kullanılır ?

Kurutulmuş armut kurusunu günlük meyve ihtiyacınızı karşılamak üzere ara öğünlerinizde sağlıklı atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. İçeriğindeki yüksek enerji ve besin öğeleri nedeniyle çocuğunuza da gönül rahatlığıyla tükettirebilirsiniz. Çikolata, puding, tatlı içerisinde kullanılabilir. Ayrıca tatlılarınızın içeriğinde veya görsel sunumunda kullanabilirsiniz .

Kurutulmuş Armut faydaları nelerdir;

Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru armut içinde besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktarda taze armut tüketmek ile kurutulmuş armut tüketmek arasında besin değeri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze armut neye iyi geliyorsa kuru armut aynı konuda faydalıdır.